Szycie dla dzieci

Szycie dla dzieci

Opis zajęć

Szycie dla dzieci to połączenie zajęć artystycznych i rękodzielniczych. Rozwijają umiejętności manualne, myślenie logiczne i przestrzenne.

Realizacja własnych projektów daje dzieciom niesamowitą satysfakcję i buduje poczucie własnej wartości. Dzieci z dumą tworzą szyciowe zabawki, części garderoby oraz wszelkie tekstylne dodatki do wnętrza. Tworzą coś dla siebie, dla rodziny i przyjaciół. W Akademii Pasji prowadzimy zajęcia szycia dla dzieci w różnych grupach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania. 
Kursy szycia dla dzieci bawiąc - uczą.  Uczą kreatywności, wiary w swoje możliwości, wyrabiają zdolności manualne. W czasie kursu dzieci poznają rodzaje ściegów, rodzaje tkanin, nauczą się fastrygować, szyć ręcznie, przyszywać guziki, uszyją przytulanki, piórnik z prawdziwym suwakiem, torebkę jeansową, spódnicę, legginsy oraz wiele innych części garderoby. Będziemy również szyć ozdoby świąteczne oraz prezenty na różne okazje. Uczestnicy zabierają ze sobą wszystko, co zostanie przez nich wytworzone w ramach zajęć!

W czasie każdego kursu zapewniamy:
- Tkaniny i filc do szycia
- Wszystkie niezbędne akcesoria i dodatki krawieckie
- Odpowiednio wyposażone sale w stanowiska maszynowe i stoły krojcze o regulowanej wysokości
- Kameralne grupy
- Napoje i słodycze


Szycie dla najmłodszych - Grupa 6 - 8 lat
ŚRODA 17:00 - 19:00  - Brak miejsc
SOBOTA 9:00 - 11:00 -  Ostatnie miejsca
To najbardziej kreatywna z wszystkich grup. Dzieci w tym wieku mają dużo pomysłów które chciałyby realizować. My dajemy im możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych i wiary że mogą urzeczywistnić swoje wyobrażenia. Dzieci chętnie tworzą ozdoby z filcu, świetnie dają sobie radę z szyciem ręcznym, a po wprowadzeniu także z szyciem na maszynie. 
Chcą szyć wszystko!! Dla siebie, dla rodzeństwa, dla piesków i kotków… również prezenty dla rodziców. 
Dzieci w grupie najmłodszej szyją na różnych modelach maszyn firmy Janome.


Szycie dla początkujących - Grupa 6 - 9 lat
PONIEDZIAŁEK 17:00 - 19:00 - Zbieramy zapisy
Nowa grupa stworzona dla dzieci początkujących. Zaczynamy od drugiego semestru szkolnego. Zajęcia skierowane dla szerszej grupy wiekowej z programem podstaw szycia ręcznego oraz maszynowego. Na zajęciach realizowany bedzie program szycia dla najmłodszych.

Kurs szycia dla dzieci I stopnia Grupa 9 - 11 lat
CZWARTEK 17:00 - 19:00 - Brak miejsc
Grupa, która wszystkich zaskakuje swoimi pomysłami i zaangażowaniem. Dzieci które umieją rozróżnić tkaninę od dzianiny, które same tworzą formy, mają własny styl, który umieją przedstawić w swoich projektach. To grupa, która chętnie tworzy ubrania, dodatki jak i wszelkie szkolne akcesoria. Dzieci używają różnych poznanych wcześniej technik szycia, pracują chętnie na overloku i maszynie wieloczynnościowej. Doceniają umiejętności szycia ręcznego. Ich pracę mogłyby zagościć na najlepszych kiermaszach DIY i Hand made. 
Uczestnicy grupy I stopnia korzystają z maszyn Janome Juno E1015. 

Kurs szycia dla dzieci II stopnia Grupa 9 - 11 lat (kontynuacja nauki)
SOBOTA 11:15 - 13:15 - Ostatnie miejsca
To grupa kontynuująca naukę. Dzieci które podstawy szycia mają już za sobą, wiedzą, że warto dalej kształtować swoje umiejętności. Szyjemy wszelkie "przydasie". Do szkoły worko-plecaki, woreczki na drugie śniadanie, plecaki na wycieczki szkolne, czapki, kominy, bluzki itp. W tej grupie padają pierwsze zlecenia szycia składane przez koleżanki z klasy które nie uczęszczają na zajęcia :) Każda chce mieć coś ręcznie wykonanego. Niepowtarzalną rzecz wykonaną ręcznie. Tu powstają pierwsze pomysły na własne logo i chęć tworzenia swojej marki.
Uczestnicy grupy II stopnia korzystają z maszyn Janome Juno E1015. 

Cel:
- Nauka Szycia na Maszynie z elementami Szycia ręcznego
- Nauka czytania wykrojów
- Nauka samodzielnego przygotowania materiału, wykroju, a także finalnego szycia

Korzyści:
- Umiejętność samodzielnego szycia
- Możliwość przygotowania własnoręcznie uszytych prezentów i ubrań
- Wyrażanie siebie poprzez własnoręcznie uszyte stylizacje

Prowadzący

Iwona Skibińska

Iwona Skibińska

Projektantka mody, scenograf, krawcowa.
W 2010 roku uzyskała dyplom Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Wzornictwa w specjalności Projektowanie Ubioru.
Absolwentka Podyplomowej Szkoły Pedagogicznej.

Jej ogromna pasja oraz wykształcenie artystyczne powoduje chęć tworzenia rzeczy niebanalnych, wyróżniających się, choć często prostych w formie.
Styl projektantki najlepiej wyraża nazwa autorskiego projektu My freedom, którego realizację rozpoczęła w 2012 roku, projektując i szyjąc odzież „oversize”.

Wcześniej, od 2005 do 2011 roku prowadziła własną Pracownię Krawiectwa Miarowego Studio Issaria, projektując i szyjąc suknie ślubne, stroje do reklam telewizyjnych oraz stroje sceniczne dla znanych postaci ze świata artystycznego (śpiewaków, aktorów, tancerzy). Od 2012 roku pracowała w Atcon Studio realizując indywidualne projekty.

Obecnie prowadzi własne studio projektowe Pracownia MF, w której realizuje ideę My freedom, my fashion (siedziba II piętro Akademii Pasji).
Z ogromną pasją prowadzi warsztaty szycia dla osób dorosłych i dzieci.

Zapisz się

Cena zajęć

Koszt zajęć:
80 zł - jednorazowo
70 zł - umowa

Terminy zajęć

PONIEDZIAŁEK
17:00 - 19:00, grupa 6 - 10 lat - Szycie dla początkujących - Brak miejsc
WTOREK
17:00 - 19:00, grupa 10 - 16 lat - Nowa grupa - Zbieramy zapisy
ŚRODA
17:00 - 19:00, grupa 6 - 8 lat - 1 wolne miejsce
CZWARTEK
17:00 - 19:00, grupa 9 - 11 lat - Wolne miejsca
SOBOTA
9:00 - 11:00, grupa 6 - 8 lat  - Wolne miejsca
11:15 - 13:15, grupa 9 - 11 lat - Wolne miejsca

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję