Rytmika

Rytmika

Opis zajęć

Rytmika to zajęcia dla każdego, kto lubi śpiewać, tańczyć oraz bawić się przy muzyce.

Zajęcia rytmiki mają na celu rozwijanie poczucia rytmicznego, tonalnego, a także usprawnianie koordynacji ruchowej. Na zajęciach dzieci poznają wiele ciekawych piosenek, do których będą akompaniować na instrumentach perkusyjnych, zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami melodyczno-rytmicznymi oraz będą mogły wyrazić swoją ekspresję za pomocą improwizacji ruchowej do muzyki różnych gatunków. Nasze zajęcia rytmiczne zawierają elementy umuzykalnienia.

Cel zajęć:
- Wykorzystanie aktywnych form kontaktu z muzyką
- Kształtowanie poczucia rytmu i świadomości ruchowej
- Wyzwalanie ekspresji i kreatywności
- Uwrażliwienie, pobudzenie emocji i radości

Korzyści:
- Kontakt z muzyką klasyczną
- Rozwój motoryczny
- Wzbudzenie wrażliwości na sztukę

Na zajęciach obowiązuje zmiana obuwia, należy zabrać ze sobą skarpetki antypoślozgowe.
 

Prowadzący

Bogumiła Dziel-Wawrowska

Bogumiła Dziel-Wawrowska

Doktor Nauk Muzycznych (2021 UMFC), absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappé (2004) oraz Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (2013). Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, wcielając się w rolę Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach teatralnych i galach koncertowych w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Holandia, Luxemburg, Szwajcaria, Francja, Czechy, Dania, Szwecja, Białoruś, Izrael, Palestyna, Kanada). Istotnym polem działalności artystki jest interpretacja i badania nad muzyką polską, którą stara się od wielu lat przybliżać publiczności pełniąc funkcje: prezesa Fundacji im. Zygmunta Noskowskiego oraz dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne przestrzenie” w Wielkopolsce. W Akademii Pasji prowadzi zajęcia gry na fortepianie, śpiewu i emisji głosu.

Zapisz się

Cena zajęć

Koszt zajęć:
60 zł / 30 min. - zajęcia cykliczne

Terminy zajęć

ŚRODA
17:00 - 17:30, Grupa 4 - 5 lat
17:45 - 18:15, Grupa 6 - 7 lat

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję